Nasze menu przygotowywujemy w czterech grupach kalorycznych: 1200 kcal, 1500 kcal 1800 kcal , 2000 kcal. Istnieje również możliwość indywidualnego dopasowania kaloryczności menu. Specjalnie dla Ciebie obliczamy odpowiednią ilość podaży energii, aby w zależności od Twojego wieku, płci, wagi wyjściowej oraz trybu życia, tempo chudnięcia nie powodowało efektu jo-jo. Dzięki rozłożeniu dziennego zapotrzebowania energetycznego na 5 posiłków, nie będziesz głodny. Posiłki zalecamy spożywać co 3 godziny. Między posiłkami pij niegazowaną wodę mineralną i zieloną herbatę.

Pamiętaj o aktywności fizycznej! Ćwicz minimum trzy razy w tygodniu po pół godziny. Ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia Nie tylko ułatwia utrzymanie lub zmniejszenie masy ciała, ale przede wszystkim dotlenia organizm, usprawnia jego funkcjonowanie i dodaje energii.

Zdrowe odżywianie

Nasz program „Zdrowe odżywianie ” powstał z myślą o osobach chcących zdrowo się odżywiać . Pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie wartości odżywcze poprzez urozmaicone posiłki oraz odpowiednią obróbkę termiczną składników. Naszym celem jest zapewnienie posiłków, które odpowiadają zasadom racjonalnego odżywiania.Nasze diety są dostosowane do potrzeb żywieniowych mężczyzn i kobiet.
Catering dietetyczny Zielona terapia dostarcza w wyznaczonych godzinach do domu lub pracy 5 gotowych posiłków, które stanowią całodzienną, zdrową i smaczną dietę.

Nasze potrawy bogate są w świeże warzywa i owoce; pełnowartościowe białko w postaci ryb, chudego mięsa, jaj, nabiału oraz roślin strączkowych, orzechów i nasion; a także w węglowodany złożone w postaci wysokiej jakości pełnoziarnistego pieczywa, grubych kasz, brązowego ryżu, czy pełnoziarnistych mąk i makaronów.

Naszym mottem przewodnim jest Zmiana nawyków żywieniowych naszego klienta.


Zamów! Przykładowy jadłospis  

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym Zielona Terapia polega na całkowitym wyeliminowaniu z jadłospisu mięsa, bez rezygnowania z produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jaja oraz mleko i produkty mleczne. Podstawą wegetarianizmu są pokarmy roślinne: produkty z pełnych ziaren zbóż, warzywa, nasiona roślin strączkowych, owoce, orzechy, pestki, nasiona i grzyby.

Prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska ma korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a nawet zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Dieta wegetariańska wymaga jednak dużego zaangażowania w planowanie posiłków oraz odpowiedniej ilości wolnego czasu na ich przygotowanie. Jeśli chcesz w pełni korzystać z dobrodziejstw jadłospisu wegetariańskiego,  skorzystaj z cateringu dietetycznego Zielona Terapia!

Z nami nie musisz martwić się, że Twój wegetariański jadłospis będzie nieodpowiednio skomponowany, nudny czy niesmaczny. Dietetyk cateringu Zielona terapia zadba, aby na Twoim talerzu znalazły się wyłącznie dobrze zbilansowane dania, a Ty będziesz mógł w pełni cieszyć się z korzyści wynikających ze stosowania diety roślinnej!


Zamów! Przykładowy jadłospis  

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa w ofercie cateringu dietetycznego Zielona Terapia dedykowana jest osobom ze zdiagnozowaną celiakią oraz osobom z alergią i nadwrażliwością na gluten.

Oferowana przez catering dietetyczny Zielona Terapia dieta bezglutenowa to prawidłowo skomponowane, urozmaicone zestawy posiłków bezglutenowych. Zawierają szczególnie wartościowe, naturalnie bezglutenowe zamienniki tradycyjnych zbóż – amarantus, produkty z gryki i prosa, a także ryż i kukurydzę, płatki quinoa, siemię lniane, pestki dyni, nasiona słonecznika, orzechy i bezglutenowe suszone owoce, świeże warzywa, jogurt naturalny i inne cenne produkty o wysokiej wartości odżywczej.

W diecie bezglutenowej cateringu dietetycznego Zielona Terapia zapewniamy prawidłowe rozłożenie całodziennej energii na poszczególne posiłki. Staramy się, aby dania utrzymywały niską zawartość cholesterolu, sodu z soli kuchennej, cukrów prostych oraz nasyconych kwasów tłuszczowych. Do przygotowywania bezglutenowych potraw, w naszym cateringu dietetycznym Zielona Terapia korzystamy jedynie z produktów  pozyskiwanych od wiarygodnych producentów żywności bezglutenowej.

MniamBox

Propozycja dla osób, które żyją intensywnie i nie mają czasu samemu zadbać o zdrowe posiłki w pracy. Paczuszka ta zawiera: II śniadanie i obiad. Ponadto klienci mogą otrzymać od nas przepisy na pozostałe potrawy całodziennego menu, tak aby mieli możliwość skorzystać z kompletnej diety.

Dieta cukrzycowa

Pozwala na uregulowanie stężenia glukozy we krwi poprzez wprowadzenie wysokiej zawartości błonnika w posiłkach, produktów o niskim indeksie glikemicznym oraz wyeliminowanie produktów będących źródłem cukrów prostych w diecie – rafinowanego cukru i białych mąk. Program przeznaczony jest dla osób z cukrzycą typu 2 w celu ustabilizowania poziomu glukozy we krwi i redukcji masy ciała oraz dla osób zdrowych, które na trwałe chcą wykluczyć cukier ze swojej diety.


Zamów! Przykładowy jadłospis  

Aktywne żywienie

Program „Aktywne żywienie” jest naszą propozycją skierowaną głównie do osób regularnie uprawiających sport. To świetne rozwiązanie dla tych z Was, którzy nie mają czasu na samodzielne komponowanie posiłków oraz ich przygotowywanie. W skład naszych posiłków wchodzą dania dostarczające większej ilości energii i białka oraz węglowodanów złożonych. Proponujemy potrawy pozwalające na intensywną pracę organizmu podczas treningu.

Dieta dostarcza codziennie około 2500 kcal, a rozkład makroskładników odpowiada średnim zapotrzebowaniom osoby ćwiczącej codziennie ze średnią intensywnością.

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas i smaczne, zdrowe posiłki ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Post warzywno-owocowy

w oparciu o dietę dr Ewy Dąbrowskiej

Zalety:

  • Oczyszcza organizm z toksyn
  • Dostarcza duże ilości mikroelementów i witamin co korzystnie wpływa na wzmocnienie organizmu
  • Wspomaga leczenie przy osłabionej odporności (alergie, katar sienny, astma, nietolerancje pokarmowe, migrena, mięśniobóle, trądzik, łuszczyca), chorobach neurologicznych (tj.padaczka, nerwica, pobudzenie) oraz endokrynologicznych (zaburzenia miesiączkowania, niedoczynność tarczycy, torbiele jajników)
  • Cechuje się niską zawartością węglowodanów co wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – przyspiesza także proces odchudzania.
  • Oddziałuje korzystnie na poprawę koncentracji, nastroju czy też snu oraz zwiększenie wydolności
  • Zmienia sposób postrzegania konsumpcji żywności, uczy kontrolować jej ilość i jakość

Jak się przygotować?

1) Przygotuj się mentalnie, zastanów się co jest powodem, dla którego chcesz wypróbować post warzywno-owocowy i czy będziesz konsekwentnie trzymać się wyznaczonego planu. „Post” może brzmieć przerażająco, lecz po kilku dniach przekonasz się, że jedzenia wcale nie jest tak mało – podjąłeś dobrą decyzję 

2) W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Twojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem postu.

3) Na kilka dni przed, dodaj do swojej diety kiszonki tj. ogórki, kapustę, zakwas z buraków.

4) W okresie przygotowującym postaraj się stopniowo minimalizować spożywanie mięsa, ryb, nabiału oraz węglowodanów tj. pieczywa, ryżu, kasz, wszelkich słodyczy oraz ogranicz picie kawy.

Na czym to polega?

Przez 14 dni spożywa się posiłki przygotowane wyłącznie na bazie warzyw i owoców. Dzięki ściśle określonemu w jadłospisie doborowi składników organizm przełącza się na odżywianie wewnętrzne, co po kilku dniach skutkuje przypływem energii i braku uczucia głodu. Na czas postu powinniśmy odstawić wszelkie produkty tj. słodziki, guma do żucia, kawa.

Z nami musisz martwić się jedynie o swoją konsekwentność w dążeniu do celu :-D, regularne spożywanie posiłków przygotowanych przez Catering Dietetyczny – Zielona Terapia, oraz dbać o nawodnienie pijąc min. 2l wody dziennie. Bez tego organizm nie ma szans się oczyścić.

W pierwszych dniach mogą pojawić się dolegliwości tj. ból głowy, biegunka, podwyższona temperatura ciała, powracające bóle przebytych urazów – to symptomy tzw. kryzysów odnowieńczych. W tym przypadku jest to częstym zjawiskiem, nie należy przerywać diety, objawy te sugerują bowiem, że organizm zaczyna spontanicznie stawiać diagnozę czyli rozpoznawać negatywne procesy zachodzące w organizmie.

Końcowym etapem jest stabilizacja i wprowadzenie na stałe zdrowych nawyków żywieniowych. Początkowo, po zakończeniu postu zaleca się stosowanie diety wegetariańskiej, następnie stopniowe zwiększanie kaloryczności przyzwyczajając organizm do dotychczas nieobecnych (lecz zdrowych i nieprzetworzonych) posiłków.

W przypadku przyjmowania leków należy przeprowadzić dietę pod kontrolą lekarza, który będzie odpowiednio modyfikował ich dawki. Przyjmowanie insuliny w czasie diety jest niebezpieczne, ponieważ może wystąpić niedocukrzenie, a nawet utrata przytomności.

Przeciwwskazaniem do stosowania postu są choroby na tle nerwowym, choroby psychiczne, nadczynność tarczycy, nowotwory, gruźlica, ciąża i okres karmienia, cukrzyca na insulinie, wiek przed okresem dojrzewania.


Zamów!