Nasze menu przygotowujemy w grupach kalorycznych: 1200 kcal, 1500 kcal 1800 kcal , 2000 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal.  Specjalnie dla Ciebie dobieramy odpowiednią ilość podaży energii, biorąc pod uwagę informacje na temat wieku, masy ciała, trybu życia oraz indywidualnych oczekiwań, co pozwoli na uzyskanie lepszych efektów w wyniku korzystania z naszej diety. Dzięki rozłożeniu dziennego zapotrzebowania energetycznego na 5 posiłków, Twój organizm ureguluje szybkość przemiany materii i pomoże ustabilizować uczucie głodu. Posiłki zalecamy spożywać co 3 godziny. Między posiłkami pij niegazowaną wodę mineralną lub alkaliczną (min. 1,5l dziennie), zieloną herbatę, herbaty ziołowe, parzoną kawę.

Pomożemy Ci zadbać o dobre nawyki żywieniowe i zatroszczymy się o Twoje zdrowie.

Pamiętaj także o aktywności fizycznej! Staraj się ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu po pół godziny lub zadbać o aktywność poza treningową np. spacery, liczenie kroków . Ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Nie tylko pozwala na utrzymanie lub zmniejszenie masy ciała, ale przede wszystkim dotlenia organizm, usprawnia jego funkcjonowanie i dodaje energii.

Zdrowe odżywianie

Program „Zdrowe odżywianie ” powstał z myślą o osobach chcących zdrowo się odżywiać. Pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie wartości odżywcze i oferuje urozmaicony jadłospis. Naszym celem jest zapewnienie posiłków, które odpowiadają zasadom racjonalnego odżywiania.Nasze diety są dostosowane do potrzeb żywieniowych mężczyzn i kobiet.

Posiłki w diecie “Zdrowe odżywianie” zawierają świeże warzywa i owoce; pełnowartościowe białko w postaci ryb, chudego mięsa, jaj, nabiału oraz roślin strączkowych, orzechów i nasion, a także węglowodany złożone w postaci wysokiej jakości pełnoziarnistego pieczywa, kasz, ryżu, czy pełnoziarnistych mąk i makaronów. Przygotowywane są w lekkostrawnej formie, w większości na parze lub w procesie pieczenia.

 

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym Zielona Terapia polega na wyeliminowaniu z jadłospisu mięsa, bez rezygnowania z produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jaja oraz mleko i produkty mleczne. Obfituje w produkty z pełnych ziaren, zbóż, warzywa, rośliny strączkowe, owoce, orzechy, pestki, nasiona i grzyby.

Prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska ma korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a nawet zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Dieta wegetariańska wymaga jednak dużego zaangażowania w planowanie posiłków oraz odpowiedniej ilości wolnego czasu na ich przygotowanie. Jeśli chcesz już dziś skorzystać z dobrodziejstw jadłospisu wegetariańskiego,  skorzystaj z cateringu dietetycznego Zielona Terapia!

Z nami nie musisz martwić się o monotonność! Dietetyk Zielonej Terapii zadba, aby na Twoim talerzu znalazły się dobrze zbilansowane i rozmaite dania, dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się z korzyści wynikających ze stosowania diety roślinnej!

 
 

Dieta Less Gluten

Dieta less gluten to sposób odżywiania, który polega na ograniczeniu spożycia glutenu – białka występującego w pszenicy, żytnim, jęczmiennym i niektórych innych zbóż. Dieta ta jest szczególnie popularna wśród osób, które nie są całkowicie nietolerancyjne na gluten, ale chcą zmniejszyć jego ilość w diecie. Less gluten opiera się na zastępowaniu tradycyjnych źródeł glutenu, takich jak chleb i makaron, alternatywnymi produktami bezglutenowymi, np. na bazie mąki kukurydzianej, ryżowej lub ziemniaczanej. Dieta less gluten może być stosowana w celu redukcji objawów nietolerancji glutenu lub w ramach zdrowszego stylu życia. UWAGA! Dieta nie jest zalecana dla osób z nietolerancją glutenu i celiakią.

 

Dieta cukrzycowa

Wspomaga regulowanie stężenia glukozy we krwi poprzez wprowadzenie wysokiej zawartości błonnika w posiłkach, produktów o niskim indeksie glikemicznym oraz wyeliminowanie produktów będących źródłem cukrów prostych w diecie – rafinowanego cukru i białych mąk. Program przeznaczony jest dla osób z cukrzycą typu 2 w celu ustabilizowania poziomu glukozy we krwi i redukcji masy ciała oraz dla osób zdrowych, które na stałe chcą wykluczyć słodkie posiłki ze swojej diety.

 
 

Aktywne żywienie

Program “Aktywne żywienie” jest naszą propozycją skierowaną głównie do osób regularnie uprawiających sport. To świetne rozwiązanie dla tych z Was, którzy nie mają czasu na samodzielne komponowanie posiłków oraz ich przygotowywanie. W skład naszych posiłków wchodzą dania dostarczające większej ilości energii i białka oraz węglowodanów złożonych. Przygotowujemy potrawy pozwalające na intensywną pracę organizmu podczas treningu.

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas i chcesz zadbać o urozmaiconą, pełnowartościową i bogatą dietę – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

 

MniamBox

Opcja dla osób, które żyją intensywnie i nie mają czasu samemu zadbać o zdrowe posiłki w natłoku pracy. Zestaw zawiera: II śniadanie i obiad wyjęty z całodziennych zestawów o danej kaloryczności dostępnych w naszej ofercie.  Ponadto klienci mogą otrzymać od nas przepisy na pozostałe potrawy całodziennego menu, tak aby mieli możliwość skorzystać z kompletnej diety.


Post warzywno-owocowy (dostępny w określonych terminach)

Zalety:

  • Oczyszcza organizm z toksyn.
  • Dostarcza duże ilości mikroelementów i witamin co korzystnie wpływa na wzmocnienie organizmu.
  • Wspomaga leczenie przy osłabionej odporności (alergie, katar sienny, astma, nietolerancje pokarmowe, migrena, bóle mięśni, trądzik, łuszczyca), chorobach neurologicznych (tj.padaczka, nerwica, pobudzenie) oraz endokrynologicznych (zaburzenia miesiączkowania, niedoczynność tarczycy, torbiele jajników).
  • Cechuje się niską zawartością węglowodanów co wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – przyspiesza także proces odchudzania.
  • Oddziałuje korzystnie na poprawę koncentracji, nastroju czy też snu oraz zwiększenie wydolności.
  • Zmienia sposób postrzegania konsumpcji żywności, uczy kontrolować jej ilość i jakość.

Jak przygotować się do postu?

1) Mentalnie – zastanów się co jest powodem, dla którego chcesz wypróbować post warzywno-owocowy i czy będziesz konsekwentnie trzymać się wyznaczonego planu. „Post” może brzmieć przerażająco, lecz po kilku dniach przekonasz się, że jedzenia wcale nie jest tak mało – podjąłeś dobrą decyzję 

2) W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Twojego stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem postu.

3) Na kilka dni przed, dodaj do swojej diety kiszonki tj. ogórki, kapustę, zakwas z buraków.

4) W okresie przygotowującym postaraj się stopniowo minimalizować spożywanie mięsa, ryb, nabiału oraz węglowodanów tj. pieczywa, ryżu, kasz, wszelkich słodyczy oraz ogranicz picie kawy.

Na czym to polega?

W czasie trwania postu spożywa się posiłki przygotowane wyłącznie na bazie warzyw i owoców. Dzięki ściśle określonemu w jadłospisie doborowi składników organizm przełącza się na odżywianie wewnętrzne, co po kilku dniach skutkuje przypływem energii i niemal całkowitym zminimalizowaniem uczucia głodu. Na czas postu powinniśmy odstawić wszelkie produkty tj. słodziki, guma do żucia, kawa.

Z nami musisz martwić się jedynie o swoją konsekwentność w dążeniu do celu! Ważne jest regularne spożywanie posiłków przygotowanych przez Catering Dietetyczny – Zielona Terapia, oraz odpowiednie nawodnienie – ok. 2l wody dziennie. Bez tego organizm nie ma szans się oczyścić.

W pierwszych dniach mogą pojawić się dolegliwości tj. ból głowy, biegunka, podwyższona temperatura ciała, powracające bóle przebytych urazów – to symptomy tzw. kryzysów odnowieńczych. W tym przypadku jest to częstym zjawiskiem, nie należy przerywać diety, objawy te sugerują bowiem, że organizm zaczyna spontanicznie stawiać diagnozę czyli rozpoznawać negatywne procesy zachodzące w organizmie.

Końcowym etapem jest stabilizacja i wprowadzenie na stałe zdrowych nawyków żywieniowych. Początkowo, po zakończeniu postu zaleca się stosowanie diety wegetariańskiej, następnie stopniowe zwiększanie kaloryczności przyzwyczajając organizm do dotychczas nieobecnych (lecz zdrowych i nieprzetworzonych) posiłków.

W przypadku przyjmowania leków należy przeprowadzić dietę pod kontrolą lekarza, który będzie odpowiednio modyfikował ich dawki. Przyjmowanie insuliny w czasie diety jest niebezpieczne, ponieważ może wystąpić niedocukrzenie, a nawet utrata przytomności.

Przeciwwskazaniem do stosowania postu są choroby na tle nerwowym, choroby psychiczne, nadczynność tarczycy, nowotwory, gruźlica, ciąża i okres karmienia, cukrzyca na insulinie, wiek przed okresem dojrzewania.